Poznaj najpopularniejsze suknie ślubne

Poszukiwanie sukni ślubnej nie jest prostym zadaniem, a konfrontacja wyobrażeń na jej temat z rzeczywistością nie musi być wcale zbyt przyjemna. Wybór może jednak stać się zdecydowanie łatwiejszy, gdy poznamy najpopularniejsze modele dostępne na rynku. Nietrudno się przy tym domyślić, że nie każdy będzie pasować do konkretnej sylwetki.

Klasyczna suknia ślubna – model A

Gdy jesteśmy pytani o najbardziej klasyczną suknię ślubną, zwykle mamy przed oczami model, który przypomina literę „A” i tak jest właśnie opisywany przez osoby odpowiadające za jego szycie. Suknia składa się z opinającego talię gorsetu oraz swobodnie opadającej spódnicy. Jest idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy chce się uwydatnić dekolt panny młodej. Nie ma jednak sobie równej także wtedy, gdy chce się ukryć nieco odstający brzuch. Suknia w kształcie litery „A” jest rozwiązaniem bezpiecznym. Nie pokazuje wszystkiego, jest też modelem, z którym przyszłe panny młode są doskonale oswojone. Jest wysoko ceniona jednak także dlatego, że pozwala na wprowadzenie wielu modyfikacji uzależnionych od indywidualnych upodobań kupujących.

Princessa – suknia jak ze snu

Princessa nazywana też czasem suknią księżniczki jest zwykle pierwszym skojarzeniem, gdy myśli się o bajkowym ślubie. Podobnie, jak suknia w kształcie litery „A” posiada dopasowany gorset, rozkloszowana spódnica sprawia jednak, że zakładając tego rodzaju kreację można znacznie więcej ukryć. Ku zaskoczeniu wielu kobiet, Suknie ślubne tego typu nie są wcale przeznaczone jedynie dla tych, które mają figurę modelki. Przeciwnie, szeroka spódnica, która rozpoczyna się już na wysokości talii może zlikwidować nie tylko wystający brzuch, ale również obfite uda swojej właścicielki. Suknie tego rodzaju można dość łatwo zindywidualizować. Tylko od przyszłej panny młodej zależy więc to, czy kreacja będzie wzbogacona o koronki, cekiny, diamentu czy też perły, choć z pewnością pięknie będzie też prezentować się wersja klasyczna – pozbawiona dodatkowych dekoracji. Kształt sukni sprawia, że jest wybierana przez wysokie kobiety. Chętnie sięgają po nią także te z pań, które mają dość duży biust.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda, Uroda