Powiększanie ust

Mankamenty urody w czasach obecnych są powodem do sięgnięcia po środki poprawiające ich stan – niedoskonałości można skorygować przy pomocy zabiegów kosmetycznych, makijażu lub medycyny estetycznej, dzięki której, pozbędziemy się widocznych usterek i słabych stron naszego wyglądu.

Wypełnianie ust

Substancja, określana jako kwas hialuronowy jest naturalnym tworem, występującym o ludzkim organizmie. Odpowiada ona za wygląd skóry, jej naprężenie, nawilżenie i sprężystość. Jednak z biegiem lat, produkcja kwasu hialuronowego zmniejsza się, co obserwujemy po wiotczeniu skóry, opadających powiekach oraz wysuszeniu naskórka. Usta stają się węższe, bladsze oraz mniej napięte, co psuje efekt wizualny nawet najlepszego makijażu. Dlatego też zabieg powieszania ust https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/ może być dla wielu osób ratunkiem, optycznie odmładzającym i przywracającym jędrność.

Kwas hialuronowy do rewitalizacji ust.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta jest zabiegiem mało inwazyjnym i prawie bezbolesnym, ponieważ robionym w znieczuleniu. Wstrzykiwany preparat zawiera lidokainę, która poprawia komfort zabiegu, zmniejsza nieprzyjemne doznania co ułatwia iniekcję. Dodatkowym zabezpieczeniem jest nałożenie kremu znieczulającego na usta.

Jak przebiega zabieg

Lekarz, przy pomocy cieniutkiej igły wprowadza pod skórę ust, w obrębie czerwieni wargowej kwas hialuronowy w postaci żelu. Po zabiegu, wykonywany jest delikatny masaż w celu prawidłowego rozprowadzenia substancji wewnątrz ust. Po zabiegu najczęściej występuje obrzęk, który z czasem zanika pozostawiając efekt zabiegu.

Dobrze przeprowadzony zabieg utrzymuje się na ustach przez sześć do dwunastu miesięcy. W zależności od jakości użytego preparatu i tolerancji pacjenta czas utrzymywania się efektu może być dłuższy lub krótszy. Ważne jest, że kwas hialuronowy zostaje wchłonięty przez organizm, gdyż jest to naturalna substancja, nie powodująca skutków ubocznych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda