Podstawowe zabiegi medycyny estetycznej

Najlepszym sposobem na dokonanie trwałych zmian w wyglądzie jest skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Dawniej specjalistyczne zabiegi, takie jak lipoliza iniekcyjna czy botoks, były dość drogie i przez to dostępne dla nielicznych, ale jednak czasy się zmieniły, więc dziś każdy, kto tego chce, może sobie na coś takiego pozwolić.

Redukcja zmarszczek

Nie jest to jeden konkretny zabieg, a cała gama różnorodnych zabiegów, z których każdy ma doprowadzić do tego samego efektu – do spłycenia, rozjaśnienia i zminimalizowania zmarszczek. Rezultat można osiągnąć przy pomocy wielu metod. Każda z nich działa nieco inaczej i ma swoją konkretną specyfikację, ale to dobrze, bo dzięki temu łatwiejsze staje się dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Tak jak do usuwania tkanki tłuszczowej wykorzystuje się przeważnie lipolizę iniekcyjną, tak do likwidowania zmarszczek używa się zwykle toksyny botulinowej. Botoks to absolutnie najlepszy specyfik na zmarszczki mimiczne. Używany w kontrolowanych dawkach i niezbyt często daje spektakularny efekt wygładzonej buzi.

Lipoliza iniekcyjna

Gdy problemem są jednak nie zmarszczki, a warstwy zbędnego tłuszczyku, trzeba skorzystać z czegoś zupełnie innego, a mianowicie z lipolizy iniekcyjnej. To zabieg ukierunkowany na modelowanie sylwetki i wyszczuplanie wybranych części ciała.

Lipoliza prowadzi do samodzielnego rozpuszczenia komórek tłuszczowych i trwałego usunięcia z nich tłuszczu, który po zabiegu jeszcze przez jakiś czas jest samoistnie wydalany przez organizm. Kurację można wykorzystać do miejscowego wyszczuplenia sylwetki. Na pełną terapię składają się zwykle dwa, trzy lub cztery zabiegi. Aby efekty były jeszcze lepsze, lipolizę iniekcyjną warto oczywiście połączyć z aktywnością fizyczną i niskokaloryczną zdrową dietą.

Laserowanie usuwanie blizn

Medycyna estetyczna to dziedzina typowo medyczna o potencjale leczniczym. Bardzo często z jej zabiegów korzystają pacjenci po przebytych operacjach, które nierzadko pozostawiają po sobie trwałe ślady w postaci przebarwień, blizn i różnych innych zmian skórnych.

Trwałe usunięcie lub przynajmniej częściowe zlikwidowanie zmian skórnych gwarantują zabiegi laserowe. Wiązką laserową o określonej długości i mocy naświetla się blizny i przebarwienia, w ten sposób doprowadzając do ich rozjaśnienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda