Luksus i wygoda

Coraz częściej w przydomowych ogrodach pojawiają się domki, w których ukryta jest sauna zewnętrzna. Ludzie zaczynają poznawać dobrodziejstwo, jakie daje wygrzewanie się w saunie i chcą mieć jak najczęstszy dostęp do tego miejsca. Ponadto nikt już nie uważa, że wstydem jest paradowanie zawiniętym w ręczniku po terenie własnego ogrodu. Ważne są natomiast pozytywne wpływy na zdrowie.

Bliżej natury

Sauna zewnętrzna to relaks blisko natury a jeszcze dodatkowo gdy tę naturę ma się bezpośrednio za oknem własnego domu, to trudno jest z takiego relaksu zrezygnować. Dzisiaj saunę można wbudować w istniejący domek ogrodowy, można ją zbudować samemu albo można ją kupić jako gotowy wyrób, bezpośrednio od producenta.

Sauna dzisiaj jest luksusem, ale powoli staje się też standardem.

Beczka, domek

Sauna zewnętrzna może być drewnianym domkiem albo poziomo położoną beczką. W każdym przypadku wnętrze sauny powinno być doskonale zaizolowane, ponieważ sauna powinna nagrzewać się szybko i przez długi czas utrzymywać wysoką temperaturę. W każdym przypadku do sauny powinien być podłączony prąd i doprowadzona woda. Podłoga sauny powinna być zabezpieczona, by chronić przed poślizgnięciem się, a użyte na ściany i ławki drewno powinno być odporne na wilgoć. Dlatego najczęściej w tym wypadku wykorzystuje się cedr, jodłę kanadyjską lub świerk skandynawski.

W saunie najważniejszy jest piec i sam rodzaj sauny.

Jakie są sauny

Sauny różnią się warunkami, jakie w nich panują i od tego też zależny jest rodzaj pieca, jaki w danej saunie jest zamontowany. Mamy więc sauny parowe, suche, na podczerwień, w typie ruskich bań. Jednak główną zasadą każdej sauny jest nagrzanie organizmu, a potem natychmiastowe jego wychłodzenie.W zależności, jaki piec zamontujemy w saunie zewnętrznej, taką saunę będziemy mieli w swoim ogrodzie.

Idealne dopasowanie do ogrodu

Posiadanie sauny we własnym ogrodzie to luksus, miejsce relaksu i wypoczynku. To sposób na relaks w bliskości z naturą oraz wiele działań prozdrowotnych. Jednak pamiętać należy, że sam budynek sauny to integralna część ogrodu i decydując się na dany model sauny trzeba sprawić by idealnie pasował on do danego ogrodu i jego całej, małej architektury. Sauna powinna być doskonale wkomponowana w dany ogród.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda