Jak ściągnąć klientelę do second hand

Popularność tekstyliów sprzedawanych w second handach nie maleje. Sklepy z odzieżą używaną mają grono wiernych klientów, którzy chcą w niekonwencjonalny sposób pokazać się od dobrej strony i zaprezentować własny styl oraz rozumienie mody. Dlatego dbanie o bogaty asortyment jest podstawą rozwoju dla sklepów posiadających w ofercie używaną odzież.

Najwyższa jakość towarów gwarancją sukcesu

Chcąc ponosić mniejsze nakłady na działalność handlowa należy wybierać partie towaru od dostawcy odzieży używanej, który przeprowadza wstępną i końcową selekcję towaru. Niesortowana odzież wymaga dodatkowych czynności. Tak więc do wykonania oceny potrzebni są dodatkowi ludzie i lokal, gdzie będzie przeprowadzona selekcja. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że po skończonej ocenie pozostaje część towaru poza klasyfikacją, tak zwane odrzuty, których już nikt nie kupi i można je przeznaczyć jedynie do przeróbki na czyściwo.

Jednak odzież wyselekcjonowana stanowi ekstraklasę asortymentu i można ją oferować po bardzo atrakcyjnych cenach. Klientki, bo w przeważającej części nabywcami odzieży używanej są kobiety, cenią sobie asortyment poddany wcześniejszej selekcji i właściwie zaprezentowany. Okazy odzieży mogą być oferowane w komplecie z innymi częściami garderoby i dodatkami. Taka prezentacja towaru pozwala na podniesienie prestiżu sklepu i ściągnięcie na zakupy nowych klientek, koneserek mody.

Kolejna istotna dla sklepu kwestia

Choć asortyment tekstyliów podlega ciągłej rotacji bez powtarzalności modeli, dla placówki handlowej istotną sprawą jest regularność dostaw i korzystanie z usług sprawdzonego dostawcy odzieży używanej. Najczęściej stosowana jest powtarzalność odświeżania kolekcji w ramach cotygodniowej wymiany asortymentu.

Odświeżona oferta na pewno zaowocuje zwiększonym ruchem dotychczasowej klienteli. Panie wiedząc o konsekwentnie prowadzonej polityce sklepu chętniej i z większą częstotliwością odwiedzają placówkę.Ma to jeszcze jeden pozytywny aspekt. Działa wtedy skuteczniej marketing szeptany. Polecenie z ust kogoś znajomego ma większą wagę niż ekspertyza największego z wielkich guru branży mody.

Ostatecznie kluczem do sukcesu branży dostawców odzieży używanej jest więc regularność i jakość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda