Jak wybrać najlepszy krem do twarzy?

Piękna i zdrowa, bez niedoskonałości – taka cera to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć pożądany efekt, warto zadbać o zbilansowaną, bogatą w witaminy dietę oraz przyjrzeć się swojej codziennej pielęgnacji. Czasem wystarczy dobrej jakości krem, aby wygląd skóry zmienił się nie do poznania. Jak go wybrać? Jak dopasować krem do twarzy do potrzeb swojej cery?

Jakie czynniki wpływają na stan cery?

O wyglądzie skóry decyduje połączenie genów i czynników środowiskowych. Skłonność do trądziku, wrażliwość cery, to, czy jest raczej sucha, czy ma tendencję do przetłuszczania się – to kwestie dziedziczne. O tym, czy skóra jest gładka, zadbana i przyjemna dla oka decydują jednak także dieta i pielęgnacja. Obie mogą albo znacznie poprawić albo pogorszyć stan cery. Aby cieszyć się piękną skórą, trzeba wypijać odpowiednią dawkę płynów dziennie. Lepiej unikać fast foodów oraz nadmiaru cukru. Zły wpływ na wygląd cery mają alkohol i papierosy. Korzystna jest dla niej za to dobrze zbilansowana, bogata w witaminy dieta w połączeniu z dopasowaną do potrzeb skóry pielęgnacją.

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy – o czym warto pamiętać

Prawidłowa pielęgnacja cery jest przede wszystkim regularna, najlepiej skonsultowana z dermatologiem. Skóra wymaga codziennego oczyszczania – nie tylko usunięcia resztek makijażu, ale również nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń, które osiadły na niej w ciągu dnia. Bardzo ważne, aby potem przywrócić skórze naturalne pH przez użycie toniku.Jeśli chodzi o dostarczenie skórze witaminy i nawilżenie jej, najważniejszym krokiem jest nałożenie kremu. Krem odżywia skórę, przywraca jej gładkość, regularnie stosowany sprawia, że skóra jest miękka, przyjemna w dotyku i elastyczna.

Kremy do twarzy – jak wybrać i jak stosować?

Producenci oferują kremy do twarzy dedykowane różnym typom skóry. Dlatego produkt należy zawsze dobierać pod siebie – inne wymagania ma skóra nastolatki, inne cera dojrzałej kobiety zmagającej się z pierwszymi objawami starzenia. Druga kwestia to typ cery: sucha wymaga intensywnego nawilżania, podrażniona – zmniejszenia stanu zapalnego, przetłuszczająca się – redukcji sebum. Różne kremy odpowiadają więc na różne potrzeby.Krem należy stosować rano i wieczorem, rozprowadzając go od środka twarzy ku bokom. Nie należy go wklepywać, bo można niepotrzebnie podrażnić skórę. Lepiej poczekać, aż sam się wchłonie.

Kremy do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda