Jak w odpowiedni sposób wybrać perfumy?

Perfumy są jednym z bardzo popularnych produktów, które są wykorzystywane do ozdabiania ciała zapachem. Wybór odpowiedniego rodzaju perfum umożliwia podkreślenie indywidualnych cech osobowości. Dlatego warto wiedzieć, jak w odpowiedni sposób je dobrać. Warto kierować się przede wszystkim swoimi indywidualnymi preferencjami w doborze perfum.

Jakie są rodzaje perfum?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje produktów takich jak Coty perfumy. Perfumy przede wszystkim dzielą się na damskie oraz męskie. Każdy rodzaj posiada bardzo zróżnicowane gamy zapachowe. Wśród kobiecych zapachów najczęściej można wymienić nuty kwiatowe, owocowe, a także wszelkiego rodzaju inne słodkie nuty. Natomiast wśród perfum męskich dominują takie zapachy jak korzenne, drzewne, ziołowe, a także skórzane. Zapachowa gama o charakterze orientalnym, piżmowym lub cytrusowym bardzo popularna jest zarówno w produktach dla kobiet, jak i produktach dla mężczyzn.

Nuty perfum

W produkcie takim jak Coty perfumy można znaleźć różne rodzaje nut zapachowych, które uaktywniają swoje działanie po upłynięciu określonego czasu. Dlatego też perfumy inaczej pachną na początku dnia, a inaczej pod koniec. W poszczególnych etapach nabierają swojego niepowtarzalnego charakteru. Wśród głównych nut, które można znaleźć w perfumach można wymienić nutę głowy, nutę serca oraz nutę bazową. Nuta głowy odczuwalna jest od razu po aplikacji perfum na skórę, jednak czas przez jaki zapach jest wyczuwalny jest stosunkowo krótki i trwa jedynie około trzydzieści minut. Nuta serca odczuwalna jest dopiero po około trzydziestu minutach. Można ją czuć nawet do dwóch godzin. Natomiast nuta bazowa zaczyna być odczuwalna dopiero po upływie około dwóch godzin, jednak można ją czuć przez kilkanaście kolejnych godzin.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Wybór produktu takiego jak Coty perfumy nie jest wyborem prostym, dlatego podczas niego warto kierować się pewnymi podstawowymi zasadami. Przede wszystkim zapachy perfum najlepiej testować w godzinach porannych i nie używać tego dnia żadnych własnych perfum, balsamów czy też kremów na ciało. Warto wykorzystać próbki perfum i sprawdzić, w jaki sposób pachną one po upływie kilku i kilkunastu godzin. Jednorazowo powinno się przetestować niewielką ilość perfum, ponieważ po sprawdzeniu większej ilości zapachy mogą zacząć się mieszać i mylić. Perfumy warto przede wszystkim wybierać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami, a także gustem. Z całą pewnością będzie to najlepszy możliwy wybór.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda