Jak odpowiednio wykorzystywać perfumy

Perfumy posiada oraz używa niemalże każdy. Niestety wiele osób popełnia wiele błędów podczas ich stosowania. Jakich zasad przestrzegać aby pachnieć dobrze przez cały czas?

Dobór perfum

Nieważne czy zdecydujemy się na drogie, markowe perfumy francuskie czy też na mniej prestiżowe, tańsze marki. Najważniejszy jest odpowiedni dobór jeśli chodzi o zapach. Możemy wyróżnić cztery podstawowe kompozycje zapachowe, które dedykowane są specjalnie kobietom. Są to: zapachy kwiatowe, orientalne, cytrusowe oraz perfumy na bazie kompozycji szyprowych.

Kwiatowe oraz cytrusowe nuty zapachowe wykorzystywane w perfumach idealnie nadadzą się na codzienne wyjścia ze znajomymi, na miasto czy też do pracy. Na wieczorne wyjścia oraz uroczystości idealnie sprawdzą się bardziej wyraziste zapachy orientalne lub szyprowe.

Jednak należy pamiętać, że jest ty tylko umownie przyjęta zasada. Ważne jest przede wszystkim jak się czujemy używając danego zapachu. Dla niektórych ciężkie zapachy orientalne mogą być zbyt przytłaczające i mogą czuć się z nimi obco. Warto wtedy nagiąć reguły i sięgnąć po bardziej delikatne perfumy. Najważniejsze jest aby czuć się dobrze zapachem jaki nosimy na sobie.

Jak odpowiednio używać perfum

Unikaj nieustannego aplikowania perfum. Należy pamiętać o tym że nasz zmysł węchu przyzwyczaja się w pewnym stopniu do zapachu używanych perfum. Przez to po pewnym czasie intensywność naszych perfum może być przez nas nieznacznie mniej wyczuwana. Jednak dla innych osób może być on bardzo intensywny, a dodatkowe aplikowanie większej ilości zapachu może być nieprzyjemne dla osób z naszego otoczenia. Co może wpłynąć niekorzystnie na ocenianie nas przez inne osoby.

Nie aplikuj perfum na całe ciało. Nie ma potrzeby aby „spryskiwać się” perfumą od czubka głowy aż po palce u stóp. Najlepszymi miejscami do tego będą przeguby, zgięcia łokci oraz dekolt. Miejsca te są bardzo dobrze ukrwione więc pomogą w lepszym mieszaniu się perfum z naturalnym zapachem ciała. Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować efekt należy dbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby niewielką ilość perfum zastosować na ubiór czy nawet na włosy, jednak w tej kwestii należy zachować spory umiar, ponieważ jak już wiadomo, perfumy stosowane bezpośrednio na skórze, a na sztucznym tworzywie zachowują się inaczej. Dobre perfumy francuskie stosowane w nieodpowiedni sposób nie przyniosą nam spodziewanych efektów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda