Bransoletka z masą perłową – najważniejsze mity

Dzisiaj na naprawdę bardzo wiele różnych tematów funkcjonuje wiele mitów. W końcu obecnie każdy może powiedzieć w zasadzie cokolwiek. Z tego też powodu chcąc kupić i wybrać bransoletkę z masą perłową natrafiamy na wiele różnych nieprawidłowych informacji.

1) Masa perłowa wykonana jest z perły

to jest bardzo poważny mit, w który wierzy wiele osób. Duża część z nich uznaje, że bransoletka z masą perłową to tak naprawdę bransoletka z czymś, co pochodzi od prawdziwej perły.

Tymczasem masa perłowa to tak naprawdę substancja, która znajduje się na wewnętrznej części skorupy małży i ślimaków wodnych. Rzeczywiście, najczęściej masa perłowa pozyskiwana jest z macicy perłopławów, jednak nie tylko i wyłącznie.

2) Masa perłowa pochodzi z kamienia

Niektórym osobom wydaje się także, że masa perłowa to tak naprawdę jakiś stopiony kamień. Oczywiście nie jest tak. Jak zostało to wyjaśnione powyżej, masa perłowa odnosi się do wewnętrznej strony muszli skorupiaków.

A zatem nawet jeśli widzimy w bransoletce taką macicę perłową w kształcie kulki, łezki czy kamienia, to jednak nie jest tak, że jest to osobny kamień. Po prostu w ten sposób uformowano masę, aby nadać bransoletce ładny wygląd.

Oczywiście, trzeba dodać, że masa perłowa naprawdę jest cenną substancją i pięknie się prezentuje, mieniąc się i błyszcząc. Zdecydowanie uznawana jest za naprawdę ładną ozdobę i jest szeroko ceniona na świecie. Warto się nad nią zastanowić.

3) Bransoletka z masą perłową jest dla starszych osób

Czasem o masie perłowej mówi się tak, jak o bursztynach. Mianowicie, że całą biżuterię wykonaną z niej mogą nosić tylko starsze osoby. Oczywiście nie jest to prawda. Najprawdopodobniej ten przesąd wziął się stąd, że masa perłowa dawniej była bardzo popularna i wykonywane były z niej przykładowo – kamee. Przez to po dziś dzień kojarzona jest ona głównie ze staromodnym stylem. To także zresztą jest nieprawda, ponieważ powstaje coraz więcej bransoletek z masą perłową wykonanych we współczesnym stylu.

W każdym razie – z powodzeniem takie bransoletki z masą perłową mogą także nosić młode osoby. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że masa perłowa związana jest z pewnym stylem – nie założą jej osoby, które nie lubią błyskotek.

Bransoletki z masą perłową dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda