Zaplanuj wakacje w górach

Urlop to długo wyczekiwany przez każdego czas. Po całym roku wytężonej pracy, po prostu trzeba odpocząć, oderwać się od codziennych obowiązków, a najlepiej o nich zapomnieć. Żeby jednak skutecznie się zrelaksować, dobrze byłoby zmienić otoczenie. Gdzie zatem wyjechać?

Wakacje w górach

Wprawdzie ciekawych, atrakcyjnych i pięknych miejsc wypoczynkowych w Polsce jest naprawdę mnóstwo, ale najbardziej wskazany, dla typowego mieszczucha, jest wyjazd w góry. Można zapytać, dlaczego właśnie w góry?
Po pierwsze dlatego, że w górach można całkiem zapomnieć o problemach dnia codziennego. Piękne widoki i krajobrazy, szczyty gór pokryte śniegiem, wiatr wiejący w gałęziach drzew, górskie szlaki, potoki, dostarczą każdemu niezapomnianych wrażeń estetycznych.
* Po drugie, wędrując górskimi szlakami czy jeżdżąc na nartach, można mocno podreperować swoją kondycję, utraconą całorocznym siedzeniem za biurkiem. Dodatkowo w górach można przeżyć wspaniałe przygody, które jednocześnie mogą być dla każdego prawdziwym wyzwaniem oraz sprawdzianem umiejętności radzenia sobie w różnych niespodziewanych sytuacjach.

Apartamenty Wisła dla wymagających

Planując wakacje w górach, warto przyjrzeć się ofertom hoteli. Na szczęście wybór jest ogromny. Na uwagę zasługują chociażby apartamenty Wisła. Wisłę większość osób kojarzy z Adamem Małyszem, warto jednak wiedzieć, że miasto to jest wspaniałym ośrodkiem wypoczynkowym, turystycznym i sportowym, położonym w głębi Beskidu Śląskiego. Turyści mogą liczyć tu na wiele atrakcji, a między innymi 24 wyciągi narciarskie, ale również obiekty sportowe, zabytki, pomniki i muzea.O apartamentach Wisła również warto powiedzieć dwa słowa. Są to bowiem obiekty nowoczesne, przestronne i komfortowe, o europejskim standardzie. Świetne opinie gości i ich ciepłe słowa są najlepszą reklamą dla apartamentów w Wiśle.

Ustroń apartamenty dla spragnionych spokoju

W dolinie rzeki Wisły leży inna, równie piękna górska miejscowość – Ustroń. Językoznawcy twierdzą, że nazwa Ustroń pochodzi od miejsca zacisznego, leżącego „na stronie”. To wymarzone miejsce na wakacje w górach, zwłaszcza dla miłośników wędrówek szlakami turystycznymi i spacerowymi, których jest tu kilka. Szlaki zaprowadzą wytrwałych wędrowców na szczyty trzech gór: Równicy, Czantorii i Orłowej. Dodatkową atrakcją zimą są wyciągi narciarskie, lodowisko i góralskie kuligi, natomiast latem kolej linowa na Czantorię i tor saneczkowy. Również w Ustroniu przygotowano dla turystów wspaniale apartamenty (należy szukać pod hasłem: „Ustroń apartamenty”). Pięknie położone, świetnie wyposażone, czyste i eleganckie, z miłą obsługą, na pewno zapewnią komfortowy pobyt nawet najbardziej wymagającym.