Czy Ustroń jest dobrym wyborem na długi weekend

Już niedługo w naszym kraju zacznie się długi weekend majowy. Jeżeli dobrze zaplanujesz swój urlop, może się okazać, że będziesz miał ponad tydzień wolnego od pracy. Warto ten czas dobrze wykorzystać na doładowanie baterii i odpoczynek w interesującym miejscu. Jednym z takich ciekawych i bardzo niedocenianych miejsc jest Ustroń.

Co ma do zaoferowania Ustroń?

Miasto położone jest na Śląsku, jednak znacznie różni się od pozostałych znaczących w tym rejonie miast. Nie jest zanieczyszczone oraz zatłoczone, a powietrze jest jednym z najczystszych w województwie. Wszystko za sprawą otaczających lasów. Miasto ma bardzo długą historię, którą możemy poznać w jednym z muzeów. Tutaj zbiega się wiele ważnych szlaków rowerowych, które przyciągają turystów z całego kraju oraz z zagranicy.

Miasto liczy około 16 tysięcy mieszkańców, co sprawia, że jest bardzo klimatyczne i nie przytłacza turystów tak jak inne, znacznie większe i bardziej popularne ośrodki wypoczynkowe i miejsca odwiedzane przez wielu z nas.

W mieście znajduje się też uzdrowisko, które ściąga spore grono nie tylko turystów, ale też i osób chcących poprawić stan swojego zdrowia.

Noclegi Ustroń

Miasto oferuje sporo ośrodków noclegowych oraz noclegów. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać noclegi w ustroniu, aby zobaczyć, jak dużą bazę noclegową ma to niewielkie miasteczko. Aby zarezerwować dobrej klasy nocleg Ustroń, warto dokonać rezerwacji znacznie wcześniej. Jest to tez bardziej opłacalne, gdyż zamawiając noclegi w Ustroniu z wyprzedzeniem, możemy otrzymać znaczący rabat.

Decydując się na nocleg Ustroń, powinniśmy przed rezerwacją zapoznać się z opiniami o danym hotelu lub motelu. Podobnie jak na całym świecie tak i noclegi Ustroń oferują różnej klasy ofertę, dla tych którzy chcą oszczędzić oraz tych, którzy nie liczą się z wydawanymi pieniędzmi.

Miasto jest świetnym miejscem nie tylko dla osób aktywnie wypoczywających m.in. rowerzystów, ale i całych rodzin. Od wielu lat miasto bardzo nastawia się na turystykę rodzinną, zapewniając szczególnie w okresie długiego weekendu różne atrakcje dla dorosłych oraz dla najmłodszych odwiedzających.

Jedną z największych zalet miasta jest niski koszt wynajmu noclegu w Ustroniu oraz niskie ceny w sklepach. Nie jest to typowy ośrodek turystyczny, więc ceny nie są wygórowane, aby zarobić jak najwięcej na odwiedzających, jak ma to miejsce w innych miastach, które są bardziej popularne wśród turystów.