Otwieramy swój własny second hand czyli na co warto zwrócić uwagę zakładając lumpeksowy biznes

Większość z nas marzy o tym, żeby być własnym pracodawcą i rozpocząć dochodową działalność gospodarczą. W obliczu rozwijającej się mody na zakupy ubrań z rynku wtórnego otworzenie second handu wydaje się być całkiem niezłym pomysłem. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach związanych z prowadzeniem biznesu tego typu.

Przede wszystkim dobry dostawca.

Rozmawiając z właścicielami lumpeksów, łatwo można się dowiedzieć, że najważniejszą sprawą jest różnorodny i sprawdzony towar odpowiedniej jakości, który zapewni ciekawość i odwiedzalność przez klientów. Powstaje tylko pytanie – kto zapewni mi taki towar? Możemy powierzyć to komuś lub sprowadzać towar osobiście. Dostawcy odzieży używanej, którzy mają już doświadczenie na rynku, walczą o towar jak najwyższej jakości przy jak najniższej cenie.

Niestety my, jako osoby z zewnątrz, zamawiające odzież w mniejszych ilościach niż hurtownik, zaopatrujący kilka lub kilkanaście punktów, możemy nie wynegocjować cen na satysfakcjonującym nas poziomie.

Dostawcy w Polsce

Na polskim rynku istnieje wielu dostawców, prężnie działających już od wielu lat. Poszukując odpowiedniego importera dla siebie, warto poczytać opinie w Internecie, które zawsze w jakiś sposób podpowiedzą czy to rzetelna firma, z którą warto podjąć współpracę. Następnie skontaktować się z wybranymi w celu porównania warunków współpracy.

Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy, warto sprawdzić opinie o dostawcach oraz sprawdzić, co inni ich klienci piszą na ich temat np. na forach branżowych albo w mediach społecznościowych. Dzięki temu można uniknąć współpracy z nieuczciwą firmą.

Jakie znaczenie ma kraj pochodzenia odzieży?

Odpowiedź brzmi – ogromne. Zasada jest prosta, im bardziej zamożny kraj, tym lepsze ubrania od bardziej znanych i renomowanych firm. Dlatego właśnie państwami wiodącymi w tej chwili są przede wszystkim Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Francja czy Belgia.

Dostawcy odzieży używanej zazwyczaj specjalizują się w imporcie z jednego kraju, więc jeśli zależy nam na jakiś konkretnym kraju, musimy uwzględnić to już przy poszukiwaniach dostawcy. Warto przeanalizować konkurencję i zweryfikować skąd pochodzi ich towar, aby zapewnić odpowiednią niepowtarzalność sprzedawanych ubrań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda