Jak wybrać idealny kolor lakieru do paznokci?

Wychodząc na polskie ulice można zauważyć, że zdecydowana większość kobiet ma pomalowane paznokcie. Jeżeli paznokcie nie są pomalowane, zapewne wynika to z jakiejś konkretnej przyczyny, być może jest to obecność dress codu w miejscu pracy. Regulamin zebrania pomalowanych paznokci. Tak dzieje się na przykład w pracy w gastronomii, w kuchni, ale nie tylko.

Kolor odpowiedni do temperamentu

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta, która w miejscu pracy nie może malować paznokci, nie pomalowała swoich paznokci na weekend. To wtedy jest czas na szalone imprezy i wyglądanie tak, jak chcę się wyglądać. Wtedy kobieta nie jest już przyporządkowana swojemu pracodawcy i może wyglądać tak jak chce. Dotyczy to także kolory paznokci. Zatem modne kolory paznokci i trendy w tych kolorach warto poznać i wiedzieć jakie aktualne są na topie, by dobrze wyglądać, kiedy przyjdzie okazja. Modny kolor paznokci to kolor w zależności od sytuacji, jaskrawy i pełen energii, albo wręcz przeciwnie, stonowany, jeśli taki jest nastrój i ubiór kobiety. Najmodniejsze kolory paznokci uwzględniają temperament kobiety, który jest albo szalony i ekstrawertyczny albo wręcz przeciwnie, są też kolory dla pań nieśmiałych, które źle czują się w szalonych barwach. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Modne kolory paznokci to dziś na przykład czerwień, zieleń, beż lub brąz.

Świeży i piękny lakier

Kupując lakier do paznokci warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Oczywiście najmodniejsze kolory paznokci kupuje się chcąc podążać za trendami, ale chodzi też o coś więcej. Modny kolor paznokci powinien utrzymywać się na płytce paznokcia odpowiednią ilość czasu i warto zwracać uwagę na jakość lakieru. Sam lakier do paznokci powinien być pozbawiony substancji szkodliwych. Kupując lakier warto od razu zakupić zmywacz do paznokci, ponieważ na pewno będzie potrzebny. Kiedy lakier zaczyna już wyglądać kiepsko, trzeba zmyć lakier i zaaplikować go jeszcze raz na czystą płytkę. To normalna procedura. Już w sklepie warto sprawdzić czy dany lakier ma dobrą konsystencję. Najlepiej jeśli jest zamknięty fabrycznie i nikt wcześniej nie miał prawa go otworzyć. Dlatego też lakiery do paznokci warto kupować w sprawdzonych miejscach. Wybierając najmodniejszy odcień w tym sezonie mamy praktycznie pewność, że lakiery są świeżo wyprodukowane i nikt wcześniej ich nie używał ani nie otwierał.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda