Zabiegi na cellulit – przegląd najnowszych propozycji

zabiegi na cellulit

Często możemy usłyszeć o postępie, jaki dokonuje się w naukach medycznych. Świadomość tego, że jako ludzkość możemy coraz więcej pobudza nie tylko wyobraźnię, ale i nasze apetyty. Warto więc poszukać odpowiedzi na pytanie o to, czy zmiany obejmują także zabiegi na cellulit. Okazuje się, że nowe propozycje są wyjątkowo ciekawe.

Sekrety kriolipolizy


Gdybyśmy mieli wskazać zabieg, o którym można powiedzieć z przekonaniem, że jest hitem ostatnich lat, z pewnością byłaby nim kriolipoliza. Zabieg ten wykonuje się przykładając do skóry głowicę urządzenia odpowiadającego za obniżenie temperatury warstwy tłuszczu pod tkanką łączną. Na efekty nie trzeba czekać długo. Tkanka tłuszczowa szybko zaczyna w naturalny sposób umierać, a nasz organizm pozbywa się jej w procesie wydalania.

Kriolipoliza jest opisywana jako rozwiązanie skuteczne, nie jest to jednak jedyny argument wspominany przez jej zwolenników. Ci zwracają uwagę również na to, że mamy w jej przypadku do czynienia z zabiegiem bezbolesnym. Nie powoduje dyskomfortu nawet u tych osób, które skarżą się na znaczące obniżenie progu bólu. Sam zabieg trwa około 60 minut, a jego widoczne rezultaty można dostrzec po około pięciu tygodniach po jego przeprowadzeniu.

Skuteczna fala uderzeniowa


Jeśli komuś nie trafia do przekonania kriolipoliza, wypada przypomnieć mu o tym, że także inne nowe zabiegi na cellulit są tymi, które zasługują na uwagę. Jednym z nich jest fala uderzeniowa, której zadanie polega na wywołaniu drgań tkanki łącznej. Dzięki takiej praktyce dochodzi do poprawy nie tylko poziomu jej napięcia, ale również elastyczności. Za sprawą fali uderzeniowej można też liczyć na stymulację mikrokrążenia, z którym mamy do czynienia w tkankach. W rezultacie dochodzi do przyspieszenia metabolizmu komórek, a tym samym również – do właściwego przepływu limfy i krwi.

Fala uderzeniowa przynosi satysfakcjonujące rezultaty, należy jednak pamiętać, że jest przykładem zabiegu na cellulit, który wymaga regularnego powtarzania. Przyjmuje się, że uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów wymaga poddania się przynajmniej sześciu sesjom przy zastosowaniu co najmniej pięciotygodniowych odstępów. Jeśli zależy nam na trwałym efekcie, równocześnie z zabiegiem powinna podążać modyfikacja nawyków żywieniowych. Przyda się też więcej niż zwykle ruchu.