Ortodoncja na miarę XXI wieku

Każdy z nas marzy o pięknym, równym uśmiechu. Niestety u wielu z nas występują drobne czasem wady zgryzu, które powodują nasz dyskomfort. Dzisiaj na szczęście można łatwo dość naprawić różne tego typu defekty. Pomoże nam w tym ortodonta.

Wizyta u ortodonty

Po czym poznać, że warto udać się do ortodonty? Oczywiście dość standardowym problemem są krzywe zęby oraz nie stykające się prawidłowo zęby szczęki z zębami żuchwy. Do ortodonty warto także się udać, jeśli zauważamy u siebie różnego rodzaju przesunięcia, przerwy między zębami, niewygodnie nam się je albo mamy problem z dolegliwościami bólowymi, które nie są spowodowane próchnicą.

Warto w tym momencie podkreślić, że poprawienie zgryzu i wyprostowanie zębów ma swój wymiar nie tylko i wyłącznie estetyczny. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że te problemy nieleczone mogą doprowadzić w przyszłości do problemów bólowych czy z ewentualnymi implantami czy protezami.

Ortodonta cennik

Jak zaś wygląda wizyta u ortodonty pod kątem ceny? Warto w tym momencie zaznaczyć, że do pewnego wieku życia oraz w przypadku niektórych wad wrodzonych czy jednostek chorobowych można skorzystać z darmowego leczenia. Niemniej jednak, jeśli chcemy rzeczywiście na poważnie zająć się stanem naszego uzębienia, to warto zastanowić się nad prywatnymi wizytami. Tu ortodonta cennik jest różny, niemniej jednak średnio wizyta kontrolna to koszt około 100 zł, zaś założenie aparatu to około 3000 zł. Chyba, że jest to specjalny aparat Damon.

Aparat Damon opinie i charakterystyka

Co to jest ten aparat Damon? Otóż wyróżnia się on tym, że tutaj nie ma konieczności usuwania niektórych zębów oraz że zamki są bezligaturowe, czyli nie posiadają słynnych gumek. Dzięki temu na uzębienie działają nieco mniejsze i bardziej naturalnie rozłożone siły, co sprzyja skróceniu leczenia oraz uzyskaniu bardziej długotrwałego efektu.

Aparat Damon cena

Aparat Damon opinie są naprawdę na tyle dobre, że warto rozważyć ten właśnie typ aparatu stałego. Niemniej jednak wiele osób przerażonych jest jego ceną. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że aparat damon cena wynosi około 6 tysięcy złotych za dwa łuki. Niemniej jednak trzeba wspomnieć o tym, że choć wydawać się może to bardzo drogie, to jednak ostateczny koszt klasycznego aparatu i aparatu Damon jest dość porównywalny. W tej nowej technologii bowiem wizyty kontrolne są znacznie rzadsze, redukujemy ryzyko wszelkich działań niepożądanych typu obtarcia itp. oraz znacząco skracamy czas leczenia.