Badania prenatalne – co warto wiedzieć?

Każda spodziewająca się narodzin dziecka kobieta marzy o tym, by jej ciąża przebiegła bez komplikacji i by maluszek urodził się zdrowy. Aby skontrolować rozwój płodu, oprócz standardowych badań ginekologicznych warto wykonać te specjalistyczne, wykrywające wady genetyczne i rozwojowe. Gdzie zrobić badania prenatalne Katowice lub Kraków?

Dlaczego warto zgłosić się na badania prenatalne w Krakowie lub Katowicach?

Ciąża to radosny, ale też wymagający, często pełen zwrotów akcji okres w życiu kobiety. Od chwili ujrzenia dwóch kresek na teście ciążowym przyszłe mamy niepokoją się o przebieg ciąży i zdrowie rozwijającego się pod ich sercem maluszka. Zastanawiając się nad płcią dziecka, wyborem imienia czy kompletowaniem wyprawki, marzą o jednym: aby dziecko urodziło się zdrowe. Postęp medycyny sprawił, że obecnie większość ciąż kończy się sukcesem. Liczne narzędzia pozwalają kontrolować rozwój płodu, a nawet wdrażać leczenie już na etapie płodowym. Ważne jednak, by kobieta zdecydowała się na profesjonalne badania prenatalne, które mogą dokładnie ocenić stan płodu i wykryć wady genetyczne oraz rozwojowe.

Najważniejsze informacje: badania prenatalne koszt i dostępność

Gdzie szukać odpowiedniego ośrodka diagnostycznego? Ile kosztują badania prenatalne? Kiedy je wykonać? Te pytania zadaje sobie każda kobieta, która spodziewa się dziecka i chce dokładnie śledzić przebieg swojej ciąży.Jeśli chodzi o południe Polski, nie ma dużego problemu ze znalezieniem specjalisty, który przeprowadzi ocenę rozwoju płodu przez dokładne USG. Dostępne są także bardzo precyzyjne badania prenatalne Katowice czy Kraków przeprowadzane z krwi. Jeśli chodzi o Badania prenatalne koszt waha się od kilkuset złotych do nawet dwóch-trzech tysięcy – wszystko zależy od wybranej metody i ilości wykonanych badań.

Na czym polegają badania prenatalne Kraków lub Katowice?

Badania, które mają ocenić rozwój płodu i wykluczyć ewentualne wady genetyczne czy rozwojowe, różnią się stosowaną metodą, skutecznością oraz inwazyjnością. Na początek zalecane są bezbolesne, nieinwazyjne i bezpieczne badania prenatalne USG, a także bardzo precyzyjne badania z krwi. W razie wykrycia nieprawidłowości lekarz może dodatkowo zlecić amniopunkcję. Wszystkie oferowane przez ośrodki diagnostyczne badania prenatalne Kraków czy Katowice są profesjonalne, wykonywane z największą troską o zdrowie ciężarnej i płodu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Medycyna