Na co należy zwrócić uwagę, wybierając stół groomerski?

Salony groomerskie zajmują się pielęgnacją psiaków – głównie ich strzyżeniem i czesaniem, a dodatkowo kąpielami, przycinaniem pazurków i paroma innymi zabiegami upiększającymi lub pielęgnacyjnymi. Usługi realizowane są na stołach groomerskich. A jak wybrać naprawdę dobry stół groomerski, który pomoże w pracy i nie będzie jej utrudniać?

1. Odpowiedni rozmiar

Jeżeli w salonie jest miejsce wyłącznie na jeden stół, należy wybrać model uniwersalny, z możliwością swobodnej regulacji jego wysokości i – ewentualnie – szerokości. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zawsze zakup dwóch różnych regulowanych stołów, z których jeden będzie przeznaczony dla ras mniejszych, a drugi dla większych.

Błędem jest kupowanie stołów bardzo dużych i używanie ich u psów ras większych i mniejszych. W trakcie zabiegu zwierzę nie powinno mieć zbyt dużej swobody. Nadmiar miejsca utrudni pracę i sprawi, że ciężej będzie wykonać niektóre zabiegi, zwłaszcza te wymagające precyzji.

2. Mobilna konstrukcja

Stacjonarne salony groomerskie teoretycznie mogłyby sobie pozwolić na zakup stołu typowo stacjonarnego, który ustawia się raz, a potem korzysta się z niego wyłącznie w wyznaczonym wcześniej miejscu, jednakże mobilna konstrukcja zawsze daje dodatkowe możliwości.

Stołem groomerskim powinno dać się w miarę łatwo i swobodnie manewrować, czyli zmieniać jego położenie, delikatnie go przesuwać, a nawet i przenosić bądź transportować. Za te cechy odpowie jego waga oraz typ konstrukcji. Stół powinien być względnie lekki, a ponadto kompaktowy i możliwy do złożenia po wykonanej pracy lub w przypadku chęci przeniesienia go do zupełnie innego miejsca.

3. Dodatkowe ramię

Kolejny niezwykle istotny element, bez którego stół groomerski raczej nie byłby zbyt pomocnym narzędziem przy pracy, jest specjalne ramię przeznaczone do przymocowania do niego smyczy. Smycz mocowana jest na wysięgnikach. Pozwalają one ustawić psiaka i zapobiec jego zbyt gwałtownym ruchom oraz jakimkolwiek zmianom pozycji.

Wyposażenie stołu groomerskiego w ramię z regulowanymi wysięgnikami jest niezbędne przy pracy z mniej grzecznymi i lubiącymi się wiercić zwierzakami. Nie nad każdym psem da się łatwo zapanować, ale funkcjonalny stół pomaga to zrobić oraz umożliwia wykonanie pracy pomimo niepożądanego zachowania zwierzaka.

Stoły groomerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Lifestyle