Jak prawidłowo używać peelingu do twarzy?

Podstawowym elementem pielęgnacji każdego typu cery powinno być regularne złuszczanie jej martwego naskórka. Do tego celu służy właśnie każdy peeling do twarzy. Jak go jednak wybrać i jak go poprawnie używać, aby osiągać najlepsze rezultaty i przede wszystkim nie szkodzić skórze?

Zalety używania peelingów do twarzy

Wraz z biegiem czasu skóra coraz bardziej traci swoją zdolność do samodzielnej odnowy. Proces regeneracji przebiega w niej wolniej. Już w wieku trzydziestu lat może on wynosić nawet czterdzieści dni, podczas gdy młoda skóra potrafi się zregenerować w czasie krótszym o dwa tygodnie. Martwe komórki naskórka muszą być zatem usuwane, aby cera nie straciła swojego wigoru i promienności.

Peelingi do twarzy radzą sobie właśnie z usuwaniem tych martwych komórek skóry. Oczyszczają cerę i przyspieszają jej procesy odnowy. Wspomagają też działanie innych kosmetyków. Dobrze przygotowana skóra znacznie lepiej radzi sobie z wchłanianiem związków występujących w nakładanych na nią kremach.

Jak używać peelingu do twarzy?

Sposób aplikacji zależy od rodzaju peelingu. Najłatwiej używa się peelingów ziarnistych. Wystarczy rozprowadzić niewielką ich ilość na oczyszczonej skórze twarzy, delikatnie ją wymasować i po kilkunastu sekundach spłukać ciepłą wodą. Zabieg należy zakończyć wsmarowaniem w skórę nawilżającego kremu, który wspomoże jej dalszą regenerację.

Nieco inaczej używa się natomiast peelingów enzymatycznych. One działają bardziej jak maski do twarzy. Nakłada się je na oczyszczoną cerę i pozostawia na niej na określoną ilość czasu wskazaną przez producenta, po czym obficie spłukuje się je ciepłą wodą i przechodzi do aplikacji kremu.

Jak często używać peelingów do twarzy?

Każdy peeling do twarzy powinien być używany w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Wystarczy je zatem sprawdzić, czytając dokładnie opis produktu. Większości peelingów używa się raz, czasem dwa razy w tygodniu.

W przypadku gdy jednak chce się korzystać z naturalnych i samodzielnie wykonywanych peelingów, warto trzymać się zasady, że naskórek powinien być złuszczany raz w tygodniu. Większa częstotliwość zabiegu może negatywnie zadziałać na skórę, zwłaszcza tą wrażliwą, naczynkową bądź delikatną.

Peeling do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki