Czym się kierować przy wyborze lampy do hybryd?

Manicure hybrydowy nie ma sobie równych, jeśli chodzi o elegancki, długotrwały efekt. Utrzymuje się na paznokciach nawet przez trzy tygodnie, nie zmywając się i nie odpryskując. Jego wykonaniem można z powodzeniem zająć się samodzielnie, inwestując w utrwalającą lakier lampę hybrydową. Jaki model lampy do hybryd będzie najlepszy?

Zalety manicure’u hybrydowego

Pomalowane paznokcie to skuteczny sposób na poprawę humoru. Przyciągają uwagę, nadają dłoniom ładny wygląd, są doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Niestety, tradycyjne lakiery są mało wytrzymałe i najczęściej odpryskują już po kilkudziesięciu godzinach. Manicure jest więc krótkotrwały i wymaga regularnego odświeżania.Obecnie większość kobiet wybiera manicure hybrydowy. Jego największą zaletą jest trwałość. Pokryte lakierem hybrydowym paznokcie zachowują nienaganny wygląd przez kilkanaście do kilkudziesięciu dni. Mają ładną, lekko połyskującą fakturę, są odporne na kontakt z wodą, detergentami, na uszkodzenia mechaniczne. Z manicure’em hybrydowym bez obawy o stan paznokci można wykonywać prace domowe czy uprawiać sporty (również wodne).

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Wykonanie manicure’u hybrydowego różni się nieco od robienia tradycyjnego. Na oczyszczone paznokcie nakłada się najpierw specjalny top, następnie od jednej do kilku bardzo cienkich warstw lakieru, a na koniec utrwalającą bazę. Każdą warstwę specjalnego, światłoczułego produktu należy utwardzić w lampie hybrydowej. Dłonie umieszcza się w lampie, ustalając czas naświetlania, a następnie kontynuując wykonywanie manicure’u. Tym, co odróżnia hybrydy od paznokci pomalowanych tradycyjnym lakierem, jest fakt, że natychmiast po wykonaniu manicure’u są one suche, odporne na uszkodzenia, a kobieta od razu może zająć się swoimi ulubionymi zajęciami.

Lampy do hybryd – który model wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jaką lampę do hybryd wybrać? Wszystko zależy od dostępnego budżetu oraz wymagań. Na rynku dostępne są lampy różnych marek, różniące się przede wszystkim zastosowaną w nich technologią. Lampy do hybryd typu UV są tańsze i łatwiej dostępne, ale mają kilka wad: wymagają długiego naświetlania, bo każdą warstwę trzeba nimi utrwalać około 3 minut. Dodatkowo szybko się zużywają.Alternatywą dla lamp UV są lampy do hybryd LED, wyposażone w mocniejsze, znacznie bardziej długotrwałe żarówki LED. Żeby utrwalić w nich warstwę lakieru, wystarczy 30 sekund. Dodatkowo większość lamp do hybryd LED wyposażona jest w czujnik ruchu i uruchamia się automatycznie po włożeniu dłoni oraz wskazuje czas naświetlania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki