Buty są ważnym elementem ubioru każdej kobiety. Często to one uzupełniają stylizację, dodają jej blasku. Nosząca kobieta w odpowiedniej stylizacji i w wygodnych butach czuje się zjawiskowo. Ważnym jest, aby nawet po całodziennym noszeniu butów na obcasie nogi nie były przemęczone. W przeciwnym wypadku, nawet najładniejsze buty będą źle wyglądały.
Zalety butów skórzanych
Tworzywo lub materiał z jakiego wykonane są konkretne buty ma istotne znaczenie dla komfortu ich użytkowania. Decydując się na zakup butów na niedużym obcasie warto rozważyć skórzane czółenka. Buty wykonane ze skóry są miękkie, nie mają zatem tendencji do obcierania, generowania odcisków czy pęcherzy. Dodatkowo dobrze przylegają do stopy co podnosi komfort noszenia ich nawet przez dłuższy czas. Skórzane buty to inwestycja, gdyż dobrze wykonane charakteryzują się dużo wyższą wytrzymałością w porównaniu do butów wykonanych ze sztucznych tworzyw. Ogromną zaletą jaką mają skórzane czółenka jest dobre odprowadzanie wilgoci z zewnątrz na zewnątrz obuwia.
Dzięki temu stopa poci się mniej, a nawet jeśli dojdzie do spocenia, nie ślizga się w środku, co może powodować upadki czy odgniecenia. Odpowiednia cyrkulacja jaką ma skórzane obuwie znacząco podnosi komfort noszenia i całodziennych obowiązków. Buty skórzane w stosunku do odpowiedników z syntetycznych tworzyw jest to, że nie niszczą się tak intensywnie, a dobrze pielęgnowane są zakupem na lata.
Odpowiednia pielęgnacja skórzanych butów
Skórzane buty są inwestycją. Przy wyborze odpowiedniego, uniwersalnego modelu, skórzane czółenka mogą być uzupełnieniem stylizacji przez wiele lat. Nawet przy mocnej eksploatacji skórzane buty nie popękają, nie zjedzie z nich powłoka, nie zmieni się także w sposób znaczący ich kolor od wystawienia na promienie słoneczne. Oczywiście, żadne obuwie nie jest wieczne i nawet buty skórzane podlegają naturalnemu zużyciu materiału. Zazwyczaj jednak głównym problemem tego typu butów są zagięcia w miejscu gdzie naturalnie wygina się stopa. Można tego uniknąć i niwelować te skutki, stosując odpowiednią konserwację i pielęgnację. Po pierwsze, buty wykonane z tego materiału muszą być przechowywane z odpowiednimi prawidłami – oraz natłuszczane specjalistycznymi preparatami do skóry z dodatkiem wosku pszczelego. Kiedyś co prawda stosowano łój, ale aktualne preparaty mają o niebo lepszy skład i dodatkowo zabezpieczają przed osiadaniem kurzu. Warto zainwestować w spray który odpycha wodę, a wszelkie zanieczyszczenia fizyczne należy usunąć miękką szczotką do obuwia.