Ciucholand jako biznes

Niesłabnące zainteresowanie sklepami z odzieżą używaną od lat jest biznesem, w który można z powodzeniem zainwestować. Mimo niegasnącej popularności, wraz ze zmianami w modzie i świadomości społeczeństwa, także specyfika tej branży musiała ewoluować, dostosowując się do upodobań finalnych klientów. Czy dostawcy odzieży używanej także prezentują nowości w swoich kolekcjach?

Czy to jeszcze ciucholandy?

Czas second handów nie zatrzymał się na kolejkach, które okupowały drzwi sklepów, czekając na nowy sort. Dawno zapomniane stały się także ciucholandy, gdzie sterty, wymieszanych ubrań wymagały solidnego przeszkolenia w znalezieniu pożądanych „perełek”. Współczesne, wygodne społeczeństwo, wymusiło na sklepach, aby oferowany przez nie towar był estetycznie i schludnie powieszony na wieszakach, dlatego dziś ciucholandy porównywane są do butików.

Moda ma swoje prawa

Sezonowość kolekcji wraca i jest cykliczna jak pory roku, dlatego ubrania, jakie proponują dostawcy odzieży używanej mogą być pozycjami sprzed wielu lat, a i tak cieszyć się zainteresowaniem wśród współczesnych odbiorców. Najlepiej sprawdza się klasyka – jeansy, marynarki, kurtki i koszulki, jednak to styl klienta okazuje się wyznacznikiem popytu i czasem niespodziewane egzemplarze zostają uznane i pokochane przez nowego właściciela.

Ciuchowy marketing

Dostawcy i hurtownie, którzy zaopatrują rzemieślnicze sklepy prowadzą sprzedaż masową. To jednak drobny sprzedawca musi wykazywać umiejętność wyszukiwania tkanin, wzorów i jakości produktów, które chce sprzedawać. Podstawowa znajomość branży odzieżowej jest wyznacznikiem pomyślnego prowadzenia tego biznesu, w szczególności, że szeroka dostępność ubrań w sklepach i internecie, ogranicza listę klientów, dlatego dbanie o relacje z nimi i pozytywny wizerunek firmy są bardzo ważne.

Relacje z dostawcami

Jakakolwiek sprzedaż ubrań używanych wiąże się z nawiązaniem kontaktów z dostawcami. Jest to proces wymagający czasu, ponieważ nikt nie urodził się ekspertem w każdej dziedzinie. Samozaparcie, upór i konsekwencja w działaniach prowadzą jednak często do nawiązywania efektywnych kontaktów, oraz negocjowania cen, które mogą przynieść oczekiwane zyski, oraz satysfakcję z prowadzonej działalności.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda