Piękna sylwetka i ładna, zdrowa skóra, czyli masaż klasyczny

Któż z nas nie chce dobrze wyglądać? Często jednak zmęczenie i stres odciskają piętno na naszej skórze, którego trudno nam się pozbyć. Nawet zdrowe żywienie, sen i aktywność, choć niewątpliwie pomagają, to jednak nie potrafią czasami przezwyciężyć szkód zrobionych przez stres. ..

Stres a masaż klasyczny

Stres, niewyspanie, nieodpowiednia dieta nawet jednorazowo, ale o większym nasileniu powodują pewne spustoszenia w naszym organizmie. Dość poważnie cierpi nasza twarz. Powieki stają się nieco obrzmiałe, mniej utleniona skóra szarzeje, szybciej się robią zmarszczki, pojawiają się cienie pod oczami. Ponadto skóra na całym ciele robi się mniej elastyczna, a nasz postawa ciała pogarsza się przez różne przeciążenia mięśni. Niestety samo zniwelowanie czynników stresowych nie pomoże nam idealnie.

Warto zatem sięgnąć po dość proste rozwiązanie, jakim jest masaż klasyczny. Jakim cudem ma nam pomóc? Otóż warto wiedzieć, że masaż wywodzi się z Dalekiego Wschodu, z Indii i z Chin. Już 3000 lat temu odkryto lecznicze właściwości tego masażu I co więcej – nie tylko lecznicze, ale również i kosmetyczne!

Masaż klasyczny – na co pomaga?

A zatem pod względem leczniczym masaż ten pomaga przede wszystkim zniwelować napięcia mięśni, a przez to leczy wiele zespołów bólowych oraz poprawia postawę naszego ciała. Wpływa także na pewno korzystnie na układ pokarmowy. Co więcej – masaż klasyczny znakomicie także reguluje działanie układu nerwowego, tłumiąc niepotrzebne bodźce i uspokajając nas.

Masaż jednak ma także znaczenie kosmetyczne. Już wcześniej wspomniana została poprawa postawy ciała, jednak zdecydowanie to nie wszystko. Otóż masaż poprawia ukrwienie i przez to dotlenienie poszczególnych tkanek, dzięki czemu wygląd skóry się polepsza, zaś procesy starzenia zwalniają.

Jak znaleźć gabinet masażu i co przed pierwszym masażem?

W jaki sposób możemy znaleźć odpowiedni gabinet, w którym jest wykonywany taki masaż? Najprościej jest popytać znajomych oraz poszukać w Internecie. Zwróćmy uwagę podczas poszukiwań nie tyle na cenę, ile na opinie osób, to, czy masażysta ma odpowiednią wiedzę oraz czy w gabinecie jest czysto.

Umawiając się na masaż, pamiętajmy także, że to ma być dla nas przyjemność, a nie przykry obowiązek. Umówimy się zatem wtedy, kiedy nie będziemy mieć nic bardzo absorbującego na głowie, zarezerwujmy sobie nieco więcej czasu i pozwólmy sobie i naszemu ciału w końcu zwolnić tempo.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA