Przejażdżka koleją wąskotorową

Koszalin jest miastem, które nie leży bezpośrednio nad morzem. Jest oddalony od niego 11 km. Mimo tego jest bardzo atrakcyjny dla turystów. Jakie atrakcje w Koszalinie koniecznie trzeba poznać?

Stare miasto

Chcąc poczuć specyficzny klimat Koszalina, koniecznie trzeba poznać serce miasta. Na Rynku znajduje się modernistyczny Ratusz, w pobliżu jest katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nieco dalej znajduje się Pałac Ślubów. Jest to budynek, który powstał pod koniec XVI wieku. Po wielkim pożarze w 1718 roku został odbudowany i przyjął swoją obecną funkcję.

Koszalin atrakcje turystyczne to również Dom Kata, który mieści się w gotyckiej kamienicy. Dziś można obejrzeć tam spektakle Teatru Propozycji „Dialog”.

Siadając wieczorem na Starym Rynku można zobaczyć pokaz Tańczących Fontann. Spektakl zaczyna się w granicach godziny 19 i trwa około 2 godzin. Kolorowe światła zmieniają się w takt utworów muzycznych. Przy dźwiękach muzyki można napić się kawy, zjeść pyszne lody i wczuć się w nastrojowy klimat miasta.

Przejażdżka koleją wąskotorową

Osoby, które do Koszalina wpadną tylko na krótką chwilę, powinny koniecznie skorzystać z przejażdżki koleją wąskotorową.

Przejażdżka jest możliwa na dwóch trasach. Dłuższa – 20 km prowadzi z Koszalina do Rosnowa, krótsza (12km) kończy się w Manowie. Obie trasy są bardzo malownicze, można podziwiać piękne lasy oraz okolice rzeki Dzierżęcinki.

Na koniec dzieci mogą wziąć udział w dodatkowych zajęciach, na których usłyszą kilka ciekawostek o ekologii, historii kolei czy energii odnawialnej.

Park Książąt Pomorskich

Koszalin atrakcje turystyczne to również przepiękny Park Książąt Pomorskich, w którym można zobaczyć aż 91 gatunków drzew i krzewów. Nie można przejść obojętnie koło klonu jawora, który uznawany jest za najstarsze drzewo Koszalina.

W parku można również podziwiać staw i rzekę Dzierżęcinkę. W 1934 roku na stawie powstała wyspa, która stała się domem dla wielu ptaków. Warto również przyjrzeć się łabędziom, które każdego roku czekają tam na potomstwo. W końcu jest to Wyspa Łabędzi.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wypoczynek