Planujesz wakacje? Pamiętaj, że możesz zabrać ze sobą psa!

Posiadając w domu czworonożnego przyjaciela wiemy, że wiąże się nie tylko z codzienną dawką dobrej energii, ale i z pewnymi obowiązkami. Oznacza to, między innymi, że psu trzeba zapewnić opiekę w czasie dłuższych nieobecności. Ale na wakacje pies może przecież pojechać z nami!

Gdzie można pojechać na wakacje z psem?

Urlop z psem kojarzy się przede wszystkim ze spacerami po leśnych ścieżkach lub parkach. Wiele jednak zależy od wielkości i kondycji psa. Duże, wysportowane psy mogą towarzyszyć właścicielom nie tylko w długich wycieczkach po lasach, ale także podczas górskich wędrówek czy spokojnych wycieczek rowerowych.

Z dużym psem trudno jednak będzie zwiedzać miejskie uliczki. Małe i średnie psy mogą nie podołać górskiej wspinaczce (chyba, że część drogi poniesiemy je w specjalnej torbie). Za to bez problemu można je zabrać i na wędrówki po polach i lasach, i na przygodę wśród miejskich uliczek.

O nocleg zadbaj nieco wcześniej!

Coraz więcej hoteli, pensjonatów czy innych miejsc noclegowych jest otwartych na przyjęcie psów, ale często zastrzegają możliwość przyjęcia tylko mniejszych zwierząt. Planując wakacje z psem warto z wyprzedzeniem poszukać miejsca, które jest przyjazne czworonogom.

Za przyjazd z psem często trzeba liczyć się z pewną opłatą za jego nocleg, ale zwykle jest ona symboliczna. Szczególnie gdy nasz pies należy do tych większych, warto dopytać o zasady, do jakich będzie trzeba się dostosować korzystając z obiektu. Zdarza się, że można przyjechać z psem, ale w częściach wspólnych pies musi mieć nie tylko założoną smycz, ale też kaganiec.

Zadbaj o komfort psa!

Zabierając psa na wakacje, warto nie tylko dostosować aktywności do możliwości czworonoga, ale i długość trasy do miejsca docelowego. Jeśli pies nigdy nie jeździł samochodem lub taka jazda średnio mu odpowiada, najlepiej na początek zabrać psa w niezbyt odległe miejsce.

Psa trzeba też odpowiednio spakować. Oprócz miski i czegoś do jedzenia warto w miarę możliwości spakować też legowisko lub przynajmniej znajomy koc. Tak, by pies śpiąc w obcym miejscu, czuł się bardziej komfortowo. Dobrym rozwiązaniem będzie też zabranie ulubionej zabawki i zestawu przekąsek.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wypoczynek