Jak zorganizować udane wczasy z psem?

Wielu właścicieli psów zastanawia się co zrobić z czworonożnym przyjacielem podczas wakacyjnego wyjazdu. Do wyboru mają powierzenie opieki komuś z rodziny, oddanie psa do hotelu lub zabranie psa ze sobą. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Jakie są korzyści wczasów z psem?

Nie ulega wątpliwości, że czas rozłąki jest trudny zarówno dla psa, jak i dla właściciela. Obie strony przeżywają stres, choć ma on różne podłoże. Pies przede wszystkim tęskni za swoim panem i z tego powodu może popaść w apatię, stracić apetyt oraz chęć do zabawy. Właściciel natomiast niepokoi się o zdrowie psa lub czy nie sprawia opiekunom zbyt wielu problemów.

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów są wczasy z psem. Nie powodują stresu związanego z rozłąką, ale wymagają dobrego przygotowania logistycznego.

Jak zorganizować udane wczasy z psem?

Przede wszystkim trzeba zarezerwować wcześniej odpowiednie noclegi. Lepiej wybrać domek letniskowy lub mały pensjonat, w którym pies będzie czuł się swobodniej niż w gwarnym hotelu. Dodatkowo domek lub pensjonat posiadają ogrodzony teren, na którym pies może bezpiecznie pobiegać i bawić się z właścicielem.

Odpowiedniego przygotowania wymaga także dotarcie do miejsca wypoczynku. Najlepszym dla psa środkiem podróży jest samochód. Większość psów dobrze znosi podróżowanie samochodem i większość trasy przesypia. Dodatkowo podczas jazdy można robić krótkie postoje. Nie należy pozwalać psu na wystawianie głowy przez otwarte okno, grozi to zapaleniem uszu.

Co należy zabrać ze sobą?

Sprawą podstawową jest książeczka zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami. Choć pies dobrze znosi zmianę otoczenia i dobrze orientuje się w terenie, to czasami może się zgubić. Łatwiej będzie go znaleźć jeżeli będzie miał chipa i przyczepiony do obroży identyfikator z imieniem i numerem telefonu do właściciela.

Na wczasy z psem warto także zabrać legowisko lub ulubiony kocyk, miskę, zapas karmy oraz kilka zabawek. Dzięki temu pies nie będzie czuł się obco w nowym środowisku.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wypoczynek