Zabiegi odmładzające na twarz – które warto wybrać?

Zabiegi odmładzające na twarz wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej są coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego – kto z nas nie marzy o tym, aby jak najdłużej zachować młody wygląd skóry? Domowe zabiegi odmładzające nie zawsze wystarczają, aby osiągnąć zadowalający efekt. Jakie zabiegi warto wybrać i dlaczego?

Laserowe odmładzanie twarzy

Laser frakcyjny powoduje siatkę mikrouszkodzeń w naszej skórze, które stymulują skórę do odnowy. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym i trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Do dwóch tygodni od wykonania zabiegu skóra łuszczy się i brązowieje. Efekt odmładzający najlepiej widać po 3-4 wizytach. Zabieg kosztuje od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych. Przed zabiegiem laserem zaleca się wypicie 2,5 litra wody, dzięki temu efekty uboczne użycia lasera będą mniejsze.

Elektrokoagulacja

Jest to zbieg, który trwale usuwa zmiany skórne, takie jak prosaki, kaszaki, kurzajki czy nadmierne owłosienie. Elektrokoagulacja działa także odmładzająco. Wszystko za sprawą prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości, który powoduje ścięcie białka w tkankach skóry. Jest to zabieg szybki i bezpieczny, przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym.

Karboksyterapia

Jest to odmładzanie skóry z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Zabieg pozwala usunąć wszelkie niedoskonałości ciała takie jak brak jędrności, podwójny podbródek, bruzdy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, worki pod oczami, kurze łapki, wypadanie włosów. Ten zabieg oferuje większość gabinetów kosmetycznych. Karboksyterapia jest szybka i nieinwazyjna.

Odmładzanie światłem LED

Terapia światłem LED pomoże nam jeśli mamy problem z wypadaniem włosów, trądzikiem albo zmarszczkami. Światło LED to zimne światło, które w zależności od długości emitowanych fal, przybiera różne kolory. Każdy kolor ma inne właściwości i pomaga przy leczeniu innych dolegliwości. Przy zbiegach odmładzających wykorzystywane jest światło żółte, które zwiększa syntezę kolagenu w skórze. Efekt odmładzający widoczny jest po kilku wizytach. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Zabiegi odmładzające na twarz nie muszą być bolesne, ryzykowne i kosztowne, nie są stosowane tylko i wyłącznie przez celebrytki. Każda z nas zasługuje na to, aby mieć nieskazitelnie piękną i młodą skórę twarzy. Zainwestuj w siebie, bo dzięki temu poczujesz się pewniej we własnej skórze, co poprawi jakość twojego życia

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda