Zabieg przeszczepu włosów

Przeszczep włosów to zabieg, o którym myśli wiele osób. Często patrząc w lustro, można zobaczyć błysk skóry tam, gdzie kiedyś były bujne włosy. Przeszczep włosów to zabieg, który je sprawnie uzupełni oraz zagęści. Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym można zadbać o estetyczny wygląd, przeszczep włosów Katowice to idealne miasto, w którym można przeprowadzić ten zabieg. Sama procedura przeszczepu włosów nie jest bardzo inwazyjna i już po paru dniach można wrócić do pracy wraz z nową fryzurą.

Klinika przeszczepu włosów

Klinika włosów wskazuje przeszczep włosów jako świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zadbać o atrakcyjny wygląd. Jest to także idealny sposób w przypadku, gdy zawiodły inne metody zagęszczenia włosów. Przeszczepić można włosy na brwi, skronie, wąsy, a także na tors. Pierwsza próba wykonania takiej procedury miała miejsce w 1939r. przez japońskiego lekarza Okuda. Takowa technika była skrupulatnie udoskonalana, lecz prawdziwy przełom przyszedł dopiero po zastosowaniu od połowy lat 80. mini i mikroimplantów. Kobiety stanowią jedynie około 2 procent wszystkich osób, które przechodzą zabieg przeszczepu włosów.

Dlaczego tak popularna jest klinika włosów?

Do łysienia może dojść już w skutku przejściowych zaburzeń, które spowodowane są stresem, złą dietą lub nieprawidłową pielęgnacją czy też chorobą. Częstą przyczyną jest złe działanie męskich hormonów. Testosteron w naszej krwi pod wpływem różnych enzymów zamienia się na DHT, który może zniszczyć mieszki włosowe. Tylko mieszki włosowe na potylicy praktycznie nigdy nie są wrażliwe na DHT. Dlatego więc u osób silnie łysiejących zostaje często wystarczająca ilość włosów do wykonywania transplantacji włosów. Warto nadmienić, że włosy takowe są odporne na wypadnięcie. Jeśli mowa o kobietach, to łysienie androgenowe zdarza się o wiele rzadziej. Oznacza to niedobór estrogenów. Kobiety łysieją kompletnie inaczej niż mężczyźni i mają jedynie silnie przerzedzone włosy na samym czubku głowy oraz w okolicach czoła. Przeszczep włosów jest wtedy metodą zagęszczenia włosów. Cena takich zabiegów jest różna i zależy od ilości przeszczepianych włosów oraz kilku innych czynników. Przeszczep włosów Katowice to świetne miasto, gdzie można się podjąć takiego zabiegu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda