Rodzaje zabiegów na cellulit

cellulit

Zabiegi na cellulit są najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki z powierzchni ciała. Warto wiedzieć o tym, że różne środki w postaci kremów są w stanie jedynie zmniejszyć widoczność cellulitu, a nie są w stanie całkowicie go usunąć. W przypadku zabiegów jest to jednak możliwe. Aktualnie rodzajów ich jest bardzo wiele i różnią się od siebie przede wszystkim techniką wykonywania.

Laseroterapia

Jednym z popularniejszych zabiegów pozwalających na skuteczne zwalczanie cellulitu jest laseroterapia. W jego trakcie laserowa redukcja cellulitu połączona jest z masażem i krioterapią. Zabieg ten pobudza mikrokrążenie, wspomaga spalanie tłuszczu i usuwanie toksyn z organizmu. Pośrednio więc wpływa na rozbijanie się tkanek tłuszczu, z których składa się pomarańczowa skórka. Z kolei laserowa redukcja cellulitu w tym przypadku pozbywa się pozostałości pomarańczowej skórki, które nie zostały zlikwidowane w trakcie trwania zabiegu. Kuracja ta jest stosunkowo długa i konieczne jest wykonanie około dziesięciu zabiegów. Dopiero po trzech będzie można również zauważyć jakiekolwiek efekty.

Mezoterapia

Innym sposobem na zwalczanie cellulitu jest mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w miejsca występowania skórki pomarańczowej specjalnej substancji składającej się z kofeiny i z wyciągu z karczocha. Przyspiesza ona samoistne spalanie się tkanki tłuszczowej, dzięki czemu cellulit znika. Skutkiem ubocznym wykonywania takiego zabiegu są pozostałości w postaci siniaków. Nie należy się jednak nimi przejmować, ponieważ powinny zniknąć w ciągu paru dni. Aby mezoterapia przyniosła efekty, to konieczne jest poddanie się około sześciu zabiegom.

Endermologia

Zabiegi na cellulit – http://lipoline.pl/k/zabiegi/rozwiaz-problem/cellulit/ obejmują również takie metody, jak masaż z wykorzystaniem podciśnienia. Metoda ta nazywana jest endermologią. Cały zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i ujędrnia ciało. Cały proces leczenia w tym przypadku trwa bardzo długo. Aby metoda ta przyniosła widoczne efekty, to konieczne jest wykonanie minimum piętnastu zabiegów. W zależności od stopnia rozprzestrzenienia się skórki pomarańczowej na ciele, może być konieczne zwiększenie ich ilości do dwudziestu. Przy czym powinny być one wykonywane jedynie po dwa tygodniowo. Jest to więc metoda przeznaczona dla osób bardzo cierpliwych. Przez około dwa miesiące nie będzie widocznej poprawy. Dopiero przy ostatnich zabiegach będzie można przekonać się o skuteczności takich zabiegów. Mało kto dlatego też się na to decyduje.