Farbowanie włosów – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

C

Każda kobieta nabiera czasami ochoty na to, by coś w sobie zmienić. A jak właściwie zapieczętować nowy etap w życiu? Oczywiście zmieniając fryzurę, a najlepiej decydując się na totalnie inny kolor pasm. Farby do włosów występują teraz w tak wielu różnorodnych odcieniach, że umożliwiają nawet przejście od jasnego popielatego blondu do kruczej czerni.

W domu czy u fryzjera?

Fryzjer na pewno zaleci przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnym salonie, podczas gdy pracownica drogerii będzie namawiać do działania na własną rękę. A która opcja rzeczywiście jest lepsza? W teorii pewny rezultat zapewni wizyta u dobrego fryzjera, ale jednak nawet w domu można sobie spokojnie poradzić z zafarbowaniem włosów.

Bezapelacyjnym plusem drugiego rozwiązania jest w końcu jego niska cena. Wystarczy kupić jakąś farbę do włosów i… to tyle! Już można brać się za metamorfozę swojego wyglądu.

Jak często można farbować włosy?

Niektóre kobiety twierdzą, że od farbowania włosów można się nawet uzależnić. Tak bardzo lubują się w eksperymentowaniu ze swoim wyglądem, iż najchętniej sięgałyby po farby do włosów przynajmniej raz w tygodniu, by ponownie zaskoczyć innych swoją nietuzinkową prezencją. Niestety – takie postępowanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Nawet najlepsza farba w pewnym stopniu będzie obciążać włosy i je niszczyć.

Taką standardową i względnie bezpieczną częstotliwością jest farbowanie włosów raz na cztery tygodnie. Nie należy robić tego częściej, gdyż nawet najzdrowsze pasma w pewnym momencie się zbuntują i zaczną przesuszać się i niszczyć pod wpływem działania substancji występujących w farbie.

Jak wybrać dobrą farbę do włosów?

Większość kobiet, która zdecyduje się na zmianę koloru włosów i postanowi przeprowadzić ten zabieg samodzielnie, sięgnie po farby drogeryjne. Niestety – w większości przypadków mają one kiepską jakość. Nie dość, że zawierają sporo zbędnych substancji, to jeszcze do tego bywają kiepsko nasycone, przez co nie pozwalają na osiągnięcie wymarzonych rezultatów.

Dużo lepszym wyborem okażą się farby zakupione w sklepach fryzjerskich bądź samych salonach fryzjerskich. To produkty profesjonalne. Co prawda są droższe od tych drogeryjnych, ale na pewno też bezpieczniejsze i efektywniejsze.

Farby do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda