Depilacja laserowa – skuteczny sposób na gładką skórę

Uwielbiasz nosić krótkie sukienki i szorty latem, ale męczy Cię konieczność regularnej depilacji? Szukasz sposobu, by cieszyć się piękną i gładką skórą przez cały czas i zapomnieć o nieprzyjemnych zabiegach? Doskonałym sposobem będzie depilacja laserowa, która pozwala na trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg, czy jest bezpieczny oraz podpowiadamy, jak się do niego przygotować.

Na czym polega depilacja laserowa?

Za skorzystaniem z depilacji laserowej przemawia przede wszystkim fakt, że pozwala ona skutecznie i trwale usunąć niechciane owłosienie. Już pierwszy zabieg pozwala pozbyć się na stałe około 30 procent włosów. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne lasery – na przykład bardzo skuteczny laser Lightsheer albo lasery aleksandrytowe.

Wiązka światła z lasera najpierw trafia do łodygi włosa. Na tym etapie zabiegu światło pochłania melaninę – zawarty we włosach pigment. Powoduje to powstawanie ciepła, które zostaje następnie rozproszone do sąsiadujących komórek. W ten sposób można już usunąć pierwsze włoski – przede wszystkim te, które są ciemne i posiadają dużą ilość melaniny. Kolejne zabiegi pozwalają na usunięcie również jaśniejszych i mniej widocznych włosków.

Czy zabieg depilacji laserowej jest skuteczny i bezpieczny?

Zabieg depilacji laserowej należy do stosunkowo bezpiecznych. W jego trakcie można odczuwać pewne uczucie dyskomfortu, pieczenie, szczypanie. Nie jest to silny ból, jednak w razie potrzeby można zastosować dodatkowe środki znieczulające. Zabieg depilacji nie powinien wywoływać niepożądanych skutków ubocznych, jednak należy przestrzegać zaleceń lekarza zarówno przed nim, jak i po – zrezygnować z opalania (także w solarium), sauny peelingów i gorących kąpieli. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji.

Wybierz zabieg w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej

Aby mieć pewność, że zabieg przebiegnie bez żadnych komplikacji, warto wybrać renomowany gabinet medycyny estetycznej, który zatrudnia doświadczonych dermatologów. W Warszawie warto zwrócić uwagę na gabinet Esteti-Med (https://www.esteti-med.pl/ ).

Doświadczony dermatolog najpierw obejrzy naszą skórę i sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowej (należą do nich m.in. zażywanie niektórych leków, choroby skórne czy ciąża). Następnie na niewielkim kawałku skóry wypróbuje działanie lasera. W trakcie zabiegu i po będzie kontrolował skutki, tak aby mieć pewność, że włosy zostaną skutecznie usunięte, a skóra nie będzie podrażniona.