Depilacja laserowa bikini – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa bikini jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Panie chętnie z niego korzystają, gdyż daje im on dużą wygodę w pielęgnacji strefy intymnej. Szybko odrastające włoski, podrażnienia i inne nieprzyjemne konsekwencje golenia, czy woskowania, przy depilacji laserowej odchodzą w zapomnienie.

Depilacja laserowa bikini — czym jest?

Gabinety, które przeprowadzają zabiegi depilacji laserowej, wykorzystują do tego najnowocześniejszy sprzęt. Duża konkurencja sprawia, że prześcigają się w tym, aby jak najskuteczniej redukować zbędne owłosienie, a także, żeby sam proces jego redukcji nie generował żadnych nieprzyjemnych doznań.

Kobiety poddające się zabiegowi depilacji laserowej coraz częściej wykonują go nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale również higieniczne.

Rodzaje laserowej depilacji bikini

Kobiety decydujące się na depilację laserową mogą rozważyć kilka wariantów zabiegu. Mają one do wyboru depilację do linii bikini (płytką) lub głęboką. W przypadku depilacji głębokiej rozróżniamy dwa jej rodzaje: brazylijską i hollywodzką. Depilacją brazylijską nazywamy usunięcie włosków z całej okolicy bikini i pozostawienie cieniutkiego paseczka na wzgórku łonowym. W przypadku hollywodzkiej pozostawiamy całkowicie gładką skórę (również na wzgórku). Dla kobiet, które nie chcą pozbywać się owłosienia całkowicie, rozwiązaniem może być depilacja francuska. Polega ona na usunięciu włosków z linii bielizny i pozostawienie części na wzgórku łonowym, które układają się w kształt trójkąta lub prostokąta.

Dlaczego warto przeprowadzić zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa pozwala usunąć włoski w sposób trwały. Niewątpliwie zwiększa tym samym komfort każdej kobiety, a także znacznie ogranicza czas, który przeznacza ona na depilację. W zależności od zastosowanej metody depilacji laserowej na pierwsze efekty możemy liczyć już po kilku tygodniach od zabiegu (zazwyczaj około 2). Do stałego pozbycia się owłosienia potrzebne nam będzie jednak od 4 do nawet 10 zabiegów. Zabieg depilacji laserowej wbrew pozorom pozwala nam również oszczędzić pieniądze, jakie przeznaczalibyśmy na wykonywanie innych zabiegów depilacji.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej bikini?

Zanim jeszcze wybierzemy się na zabieg depilacji laserowej, powinniśmy wygolić miejsca intymne maszynką. Kosmetyczka przed przystąpieniem do depilacji poprosi nas o udzielenie informacji na temat stanu naszego zdrowia i dobierze odpowiednią moc lasera. Po przeprowadzanym zabiegu warto pamiętać o odpowiednią pielęgnację okolicy. Należy unikać światła słonecznego, przesuszenia i nawilżać ją odpowiednimi preparatami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med