Biurkowe lampy kosmetyczne i ich dodatkowe funkcje

Typowa, biurkowa lampa kosmetyczna to urządzenie składające się z co najmniej kilkudziesięciu diod LED, wbudowanego zasilacza, a także trwałej obudowy i – niejednokrotnie – kilku ciekawych przycisków. Z jakich funkcji może zatem korzystać osoba, która posiada tak funkcjonalną i specjalistyczną lampę?

Cena = model

Na funkcjonalność biurkowej lampy kosmetycznej wpływa przede wszystkim jej cena. Za 100 złotych można kupić najprostszy, a zarazem dość przyzwoity model. Za kwotę o 100 złotych wyższą można nabyć urządzenie, które posiada system regulacji temperatury emitowanego przezeń światła.

Jeszcze droższe modele wyposażane są np. w dedykowane ściemniacze, które zapewniają możliwość dostosowania jasności światła do wymogów określonego stanowiska pracy. Z kolei praktycznie wszystkie lampy kosmetyczne na biurko zapewniają możliwość regulacji usytuowania obudowy.

Co z tą temperaturą?

Jedną z ciekawszych funkcjonalności biurkowych lamp kosmetycznych jest możliwość ustawiania optymalnej temperatury oświetlenia. Najczęściej użytkownik lampy ma do dyspozycji specjalny przełącznik, który po naciśnięciu zmienia temperaturę światła. Co ciekawe, można znaleźć i takie lampy, które posiadają funkcję zmiany jego barwy (RGB).

Jeśli lampa kosmetyczna jest przeznaczona do różnego rodzaju prac warsztatowych, to konieczne będzie ustawienie światła zimnego. Światło ciepłe sprawdzi się jako dodatkowe oświetlenie pokoju, aczkolwiek tylko wtedy, gdy nie jest ono wykorzystywane np. do czytania książek lub gazet.

Dodatkowe światło UV

Niektóre lampy kosmetyczne na biurko posiadają dodatkową funkcję emisji światła ultrafioletowego. Jest to już stricte kosmetyczna funkcjonalność, gdyż dzięki niemu można łatwo utwardzić lakier na paznokciach. Niestety, urządzenia z tą funkcją są bardzo kosztowne i wykorzystuje się je wyłącznie do profesjonalnych zadań.

Podsumowując, lampy kosmetyczne na biurko mogą mieć mnóstwo ciekawych funkcji, ale najważniejszą z nich jest możliwość wygenerowania intensywnego strumienia świetlnego. To dzięki niemu użytkownik lampy może cieszyć się silnym, bezcieniowym światłem, dzięki któremu przeprowadzenie precyzyjnych prac będzie dużo łatwiejsze i – co najważniejsze – bezpieczne dla wzroku.

Lampy kosmetyczne na biurko dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda