Co warto wiedzieć o skokach tandemowych?

Skoki tandemowe są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które szukają ekstremalnych doznań. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym dokładnie polega wspomniana atrakcja. Kto dokładnie może się na nią zdecydować? Jakie warunki będzie musiała spełnić osoba, która chciałaby oddać skok tandemowy?

Czym są skoki tandemowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to doskonała opcja dla wszystkich osób, które nie mają lęku wysokości, a także chciałyby dowiedzieć się, czy skok ze spadochronu jest sportem przeznaczonym dla nich. W najprostszym możliwym ujęciu jest to skok spadochronowy razem z instruktorem, który będzie odpowiadał za pilotowanie systemem sprzętu.

Należy mieć świadomość, że w jego trakcie dana osoba będzie przymocowana do specjalnej uprzęży mocującej. Ponadto będzie ona miała możliwość spróbowania swoich sił w roli pilota. Warto wiedzieć, że sterowanie spadochronem będzie możliwe po otworzeniu systemu. Godny uwagi jest fakt, że skok w tandemie będzie trwał od 7 do 10 minut.

Kto dokładnie może wykonać skok w tandemie ze spadochronem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że skoki tandemowe z instruktorem są bardzo bezpieczne. Oznacza to tym samym, że bez większego problemu mogą go wykonać osoby w każdym wieku. Godny uwagi jest fakt, że bardzo istotne znaczenie będzie miało przestrzeganie bardzo istotnych kwestii.

Warto wiedzieć, że skok będzie bezpieczny dzięki odpowiedniej budowie tandemu. Należy mieć świadomość, że jest on zbudowany z czaszy głównej, zapasowej, a także automatu, który odpowiada za uruchomienie spadochronu w przypadku awarii.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Skok tandemowy może zostać wykonany przez osobę, która ma więcej niż 125 cm wzrostu. Z omawianej atrakcji niestety nie będą mogły skorzystać osoby o wadze przekraczającej 120 kg. Na skok mogą natomiast zdecydować się osoby niepełnosprawne i częściowo sparaliżowane. oczywiście przeciwwskazaniem będą choroby serca czy padaczka.

Jak wiadomo w trakcie skoku nie będzie możliwe udzielenie niezbędnej pomocy. Ponadto w tandemie nie będą mogły skakać osoby, które na co dzień zmagają się z niewydolnością układu oddechowego i krwionośnego czy niestabilnością kręgosłupa, wrodzoną łamliwością kości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Urlop