Koturny czyli alternatywa dla szpilek

buty damskie na koturnie (5)

Buty damskie na koturnie są znane od setek lat, ponieważ ich zastosowanie sięga starożytnej Grecji. Aktorzy w teatrze wykorzystywali je na scenie, aby dodać sobie nieco więcej wzrostu, w celu poprawienia ich widoczności z ostatnich rzędów. Co prawda wyglądem niczym nie przypominały koturn, które znamy z dzisiejszych czasów, ale koncepcja była podobna.

Dlaczego warto wybrać koturny

Są one rewelacyjnym rozwiązaniem dla niższych kobiet, chcących dodać sobie nieco centymetrów. Bardzo dobrze prezentują się na stopie i oczywiście znacznie wydłużają i wyszczuplają nogi. Pasują do wielu stylizacji i nie trzeba się zbytnio głowić, z czym je zestawić, aby dobrze wyglądały.

Są dobrym wyborem także dla kobiet wysokich, ale chcących zwrócić uwagę na swoje nogi. Każda z nas chce uwydatnić to, co uważa za najlepsze. Jeżeli nie przepadamy za eleganckim obuwiem, ale sportowe niekoniecznie będzie nam pasowało do danego outfitu, zainwestujmy w buty na koturnie.

Jak nosić koturny

Buty damskie na koturnie bardzo dobrze prezentują się zarówno w stylizacji codziennej, jak i na wyjście na imprezę ze znajomymi, czy okazje wymagające szczególnej stylizacji. Wszystko zależy, czy chcemy zaopatrzyć się w jedną parę, uniwersalną na wiele wyjść, czy możemy pozwolić sobie na wybór przynajmniej dwóch par, czyli sportowej i eleganckiej wersji.

Wybierając koturny zastanówmy się nad swoim stylem, mianowicie, czy stawiamy na wygodę i sportowe ubrania, czy szykowną odzież. Oczywiście biorąc pod uwagę panującą teraz modę, pamiętajmy o sportowej elegancji, która umożliwi nam zestawienie sportowych butów z długim płaszczem. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań wobec stroju, w którym mamy się jak najlepiej czuć.

Szpilki kontra koturny

W tej walce znaczną przewagę mają koturny, ponieważ są znacznie bardziej wygodne. Po pierwsze dzięki swojemu specyficznemu obcasowi, zapewniają prawidłowy balans ciała. Po drugie nosząc je nie czujemy takiego nacisku na piętę, jak w przypadku tradycyjnego, cienkiego obcasa.

Jeżeli nie jesteś fanką szpilek, to ten typ obuwia jest dla ciebie. Przy odpowiednim doborze, będą świetnie prezentować się na nodze i dopełnią stylizację.

Gdzie kupić?

Na rynku mamy dostępne przeróżne modele butów damskich na koturnie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. To gdzie kupimy nasze koturny, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Jeśli nie znajdziemy niczego w sklepie stacjonarnym, warto przejrzeć strony internetowe z obuwiem, które oferują buty na koturnie.

Jest to na tyle popularny but, że nie powinno być problemu ze znalezieniem idealnego modelu. Pamiętajmy też, że mimo ogromnego wyboru na stronach internetowych nie mamy możliwości przymiarki, a zdjęcia nie zawsze odwzorowują rzeczywisty wygląd produktu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda