Jak to z figami było

Najbardziej popularne współczesne majtki figi mają dość ciekawą historię. Początkowo do osłony miejsc intymnych służyły figowe listki. Potem pojawiły się opaski biodrowe, pasy i słynne już pantalony. Choć na ich widok pękamy ze śmiechu, naszym przodkom służyły wyśmienicie – osłaniały przed chłodem, stanowiły ochronę przed siodłem, zakrywały to, czego w tamtych czasach się wstydzono.

Figi bielizna

Z biegiem czasu „bielizna na nogi” (tak nazywano majtki) zmieniała się – stawała się coraz lżejsza, pantalonom skracano nogawki. Poważny wpływ na to, jak wyglądają dziś figi majtki miała emancypacja kobiet oraz rosnąca popularność sportu. Majtki przypominająca wyglądem współczesne figi damskie pojawiły się po II wojnie światowej. Był to też okres kiedy mężczyźni porzucili tzw. śpiochy i kalesony z guzikami na rzecz bokserek i slipów. Ewolucja bielizny damskiej i męskiej trwa, przybiera coraz skromniejszą formę i nikt, jak na razie, nie wie w jakim kierunku pójdzie dalej. Najbardziej skromny, jak dotąd, fason majtek, czyli stringi, początkowo zawojował rynek, stracił nieco na popularności, gdy okazało się, że służy jedynie wyglądowi, natomiast z komfortem i higieną nie ma wiele wspólnego.

Figi damskie

Figi majtki to fason najbardziej popularny. Chwalą go i ginekolodzy, i kobiety, które cenią komfort. Wybór fig nie oznacza, że kobieta traci seksapil – producenci i projektanci zadbali już o tak wiele rodzajów, że każda, najbardziej wymagająca kobieta, znajdzie coś dla siebie. Ponieważ we współczesnym świecie bardzo ważny jest wygląd, wymyślono majtki, które trochę „pomagają”. W ofercie sklepów z bielizną można znaleźć wersję push up, która koryguje kształty, lub figi z wysokim stanem, które wysmuklają sylwetkę, a nawet figi ze specjalną pianką, która naśladuje idealny kształt tylnej części ciała. Bielizna nie jest dziś częścią odzieży, której należy się wstydzić, czy chować. Kobiety lubią ładne majtki i staniki, dobrze dopasowane niczym druga skóra, wygodne. Nie tylko dodają pewności siebie, ale też wpływają na ogólny wygląd np. wysmuklające figi damskie świetnie podkreślą zalety sylwetki w opływającej czy obcisłej sukience. Figi mogą być bielizną codzienną (świetnie sprawdzą się majtki uszyte z bawełny, w jasnych kolorach) lub wieczorową (uszyte z koronki czy jedwabiu, w ciemnych, intensywnych kolorach)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda