Jak działa puder ryżowy i dlaczego warto go wypróbować?

Zdrowa, gładka, promienna cera to marzenie każdej kobiety. Niestety, skóra na twarzy często pozostawia wiele do życzenia – świeci się, ma tendencję do podrażnień. Skutecznym sposobem na poprawę jej wyglądu będzie stosowany od wieków przez słynące z pięknej cery Azjatki puder ryżowy. Dlaczego to produkt tak wyjątkowy? Jakie są jego właściwości?

Ulubiony kosmetyk Azjatek: puder na bazie ryżu

Ryż to roślina o niezwykłych właściwościach. Azjaci szybko odkryli, że jest nie tylko pożywna, ale też ma korzystny wpływ na wygląd skóry. Zaczęto ją więc stosować w pielęgnacji. Jednym z kosmetyków na bazie odmiany zwanej ryżem siewnym są pudry.Puder ryżowy wyglądem do złudzenia przypomina mąkę. Bywa zresztą nazywany mąką ryżową. To drobny, biały, delikatny proszek w intensywnie białej barwie. Nałożony na twarz skutecznie ją matowi i, co ciekawe, nie zostawia smug, bo staje się transparentny. To idealne rozwiązanie dla kobiet z dowolnym typem karnacji – od bardzo jasnej, po śniadą.

Niezwykłe właściwości pudrów ryżowych – jak wpływają na wygląd skóry?

Azjatki nie bez powodu tak bardzo pokochały pudry ryżowe. Ten niepozorny produkt ma niezwykły wpływ na wygląd cery. Natychmiast po nałożeniu wygładza ją i matowi, efekt utrzymuje się przez kilka godzin, nie wymaga poprawek. Wszystko za sprawą cudownej właściwości ryżowego proszku polegającej na pochłanianiu nadmiaru sebum. Inne zalety to działanie oczyszczające i przeciwzapalne. Regularne stosowanie pudru ryżowego przynosi efekty w postaci zdrowszej, mniej skłonnej do niedoskonałości cery. Ryż siewny ma bowiem właściwości kojące, gojące i redukujące ilość wydzielanego sebum. Puder na bazie ryżu to kosmetyk lekki, naturalny, nie blokujący porów i nie powodujący podrażnień. Nadaje się dla każdego rodzaju cery, także tej wrażliwej czy nawet alergicznej.

Gdzie kupić oryginalny puder z ryżu siewnego?

Do niedawna o pudrze ryżowym w polskich drogeriach można było tylko pomarzyć. Tego azjatyckiego produktu trzeba było szukać w specjalnych sklepach sprowadzających kosmetyki z Azji. Dziś nie tylko łatwiej kupić puder ryżowy, ale nawet do wyboru są i kosmetyki azjatyckie, i europejskie czy polskie na bazie oryginalnej receptury z Azji.Gdzie szukać pudrów ryżowych? Najłatwiej dostać je w dobrze wyposażonych drogeriach – głównie w sieci – czy w sklepach ekologicznych albo specjalizujących się w kosmetykach inspirowanych Azją.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda