Damskie perfumy – pytania i odpowiedzi

Perfumy to dla wielu kobiet nieodłączny element codzienności. Ulubiony zapach dodaje klasy i zmysłowości, wprawiając w odpowiedni nastrój. Miłośniczki perfum często zadają pytania o zakup oraz sposób stosowania i przechowywania tego typu produktów.

W jaki sposób nakładać perfumy?

Każde perfumy wymagają wiedzy na temat tego, jak je stosować. Wiele pań nie robi tego w prawidłowy sposób, sądząc niesłusznie, że wystarczy rozpylić zapach gdziekolwiek, np. na ubrania. Tymczasem istnieje kilka miejsc na kobiecym ciele, które zdecydowanie podkreślają aromat. Aby najlepsze damskie perfumy były jeszcze trwalsze, należy spryskać nimi 2-3 rejony, w których skóra jest dość ciepła. Mogą to być nadgarstki, dekolt, okolice uszu. Zapach utrzyma się dłużej również w zgięciach kończyn, czyli kolanach i łokciach. Warto wcześniej natłuścić je kremem lub balsamem.

Aromaty powinny być używane jedynie tam, gdzie kontakt z alkoholowym produktem nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Które obszary na ciele należy więc omijać, używając perfum? Na pewno nie powinno się nanosić ich na okolicę miejsc intymnych ani na twarz. Warto zachować umiar również podczas spryskiwania włosów. Lepszym pomysłem będzie wtarcie w nie produktu za pomocą rąk. W ten sposób zmniejsza się ryzyko przesuszenia włosów.

Jak przechowywać perfumy?

Z pewnością najlepsze damskie perfumy są marzeniem wielu pań i doskonałym pomysłem np. na prezent z okazji urodzin, rocznicy ślubu czy walentynek. Posiadanie ulubionego zapachu to częsty powód radości, jednak warto również wiedzieć, jak przechowywać flakonik, by produkt zachował swoje właściwości, w tym trwałość i odpowiednią barwę.

W jakich warunkach powinno się więc przechowywać perfumy? Idealnym wyborem będzie miejsce, które cechuje się umiarkowaną temperaturą (od kilku do kilkunastu stopni Celsjusza) oraz niskim poziomem wilgoci i nasłonecznienia. Światło potrafi bardzo negatywnie wpłynąć na perfumy, więc najlepiej postawić flakon w lodówce lub zamykanej szafce czy toaletce.

Gdzie kupować damskie perfumy?

Perfumy i wody toaletowe to produkty szeroko dostępne. Można je kupić nawet w zwykłym supermarkecie, choć oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jakość produktu nie będzie najwyższa. Aby nabyć najlepsze damskie perfumy, warto wybrać odpowiedni sklep, który oferuje wysokiej klasy towar w rozsądnej cenie.

Najszybszym sposobem jest na pewno zakup flakonika w drogerii internetowej. Wiele pań decyduje się również na sklep stacjonarny, w którym istnieje możliwość sprawdzenia zapachu. W każdym renomowanym punkcie klientka ma szansę wybrać produkt z bardzo szerokiej gamy aromatów. Wśród najlepszych damskich perfum znaleźć można m.in. wersje orientalne, kwiatowe, owocowe i korzenne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki